Kamienne rzeźby

admin
31 grudnia 2016
Bez kategorii

Jestem przedszkolanką i zamierzałam zrobić dekorację Groty Narodzenia Chrystusa potocznie nazywanej stajenką. Nie wiedziałam jednakże jak stworzyć sztuczne skały – z pianki poliuretanowej nie wyglądają za ładnie, a miały się wkomponować pomiędzy ścianami i równocześnie zamaskować rury ocieplania, przechodzące z podłogi do sufitu. W sieci trafiłam na stronę skalisty.pl – to jednostka, która robi sztuczne skały, rzeźby ze sztucznych skał a także skałki do akwariów, na baseny, do wesołych miasteczek oraz choćby firm! Nie spodziewałam się, iż sztuczne skały są tak popularnie używane w biurach czy w obiektach publicznego użytku. Sztuczne skały doskonale wpasowują się w otoczenie, dlatego mogłam w bieżącym roku zamówić szopkę, która wyglądała jakby stworzona z prawdziwych kamieni lub wykuta w skale. Również firma skalisty.pl podsunęła mi mnóstwo rozwiązań, jak obudować nieestetycznie wykonane instalacje w prywatnym domu, oraz także jak można stworzyć dodatkowe ściany dla dzieci w ich pokojach, albo skałki wspinaczkowe do zabawy.

Sklep z świecznikami

admin
29 grudnia 2016
Bez kategorii

Jestem tradycjonalistką i kupuję zawsze świece toczone. Najlepiej woskowe lub parafinowe. Nie akceptuję teelightów oraz małych świeczników w kształcie szklaneczek, nawet jeśli są bogato zdobione. Lubię dekoracyjne, mosiężne, ciężkie świeczniki na świece proste, które oddają cały urok spalania świecy – sklep z świecznikami. Niestety, obecnie trudno zdobyć ładny świecznik, a świeczniki dekoracyjne zwykle mają zastosowanie tylko do małych, okrągłych wkładów. Poszukuję od dłuższego okresu, gdzie mogę uzyskać świeczniki mosiężne lub srebrne – świecznik z mosiądzu. Czy ktokolwiek zna firmę, jaka produkuje świeczniki dekoracyjne lub z mosiądzu? Albo ogólnie oferuje artykuły i wyroby mosiężne? Może to być metaloplastyka lub odlewy, ale muszą być ładne, solidne i klasyczne. Pod rozwagę biorę tylko świeczniki mosiężne, takie jak miały nasze babcie, albo jakie czasem potrafimy spotkać w zestawach z lichtarzykiem kolędowym – sklep z świecznikami.

Ogrzewanie podłogowe a grzejniki

admin
29 grudnia 2016
Bez kategorii

Podłogówka w wersji elektrycznej. Montaż podłogówki Wrocław To ogrzewanie charakteryzuje się niskim kosztem instalacji (nie wymaga pomieszczenia kotłowni, montowania C.O., komina), aczkolwiek w użytkowaniu jest droższe. Lecz dla małych, lub energooszczędnych domów, może to być idealne rozwiązanie. Montaż podłogówki
Można także zainstalować ogrzewanie podłogowe elektryczne w wersji akumulacyjnej. Podłogówka Wrocław
Wówczas gruba warstwa posadzki nagrzewa się w czasie taniej, nocnej strefy taryfowej, a energia cieplna emitowane jest przez cały dzień. To pozwala ogrzewać pomieszczenia elektryką, lecz sporo taniej.
Podłogówka w wersji cieczowej jest bardziej popularne. Istnieje dużo zalet tego rozwiązania. Daje nam to korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu gdyż cieplej będzie przy naszych stopach. Dlatego też w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym może być o 2°C chłodniej niż w pomieszczeniu z tradycyjnymi grzejnikami, a mimo to nie odczujemy tego. Tradycyjne grzejniki nie zajmują miejsca na ścianach.

Terminal serwer

admin
28 grudnia 2016
Bez kategorii

Prowadzę średnią firmę, w jakiej zatrudniam 8 ludzi, jednakże czasami moi pracownicy chcą pracować z domu, skąd nie mają dostępu do służbowego intranetu, gdzie przechowujemy wszystkie pliki i najważniejsze dane firmy. Kiedyś myślałem, że dobrym wyjściem jest umieszczanie wszelkich informacji na forum pracownicze. Pojawił się też pomysł utworzenia wspólnego serwera FTP. Niestety na forum robił się bałagan, każdy wrzucał pliki gdzie chciał, rozmnażały się wątki, i nikomu nie chciało się potem wyszukiwać w archiwum potrzebnych informacji. Pomysł z serwerem też nie był do końca dobry, ponieważ jeżeli ktoś udostępniał plik i nadawał mu przypadkową nazwę, albo plik miał kilka wersji na laptopach pracowników i potem każdy wrzucał własną wersję, nie można było szybko odnaleźć aktualnych wersji. Dopiero jak odszukałem program z pulpitem zdalnym – Zdalny pulpit: www.tsplus.pl/zdalny-pulpit-terminal-serwer-dla-opornych/, tak zwany Terminal serwer: www.tsplus.pl/terminal-serwer/, wszystko zaczęło działać jak należy. Serwery terminalowe pozwalają na równoczesne korzystanie z tych samych zasobów kilku ludziom, bez względu na miejsce pracy. Ponadto serwery terminalowe umożliwiają łatwe tworzenie kopii rezerwowych baz danych, kontrolę pracy oraz rozładowują obciążenie sieci firmowej. Polecam takie rozwiązanie każdej firmie, która chce ułatwić sobie zarządzanie zadaniami i usprawnić działalność. Autor: tsplus.pl.

Jaki prezent dla strażaka

admin
28 grudnia 2016
Bez kategorii

Są zawody, takie jak strażak czy lekarz, wymagające sporego poświęcenia dla innego człowieka. Często zawdzięczamy życie strażakowi, który ocalił nas z wypadku samochodowego bądź pożaru budynku. Albo ekipa strażacka ochroniła nasze mienie, na które pracowaliśmy kilkanaście lat, a które mogliśmy utracić w ciągu kilku sekund. Jak możemy odwdzięczyć się strażakowi? Najlepiej dać coś ciekawego, powiązanego z jego urzędem, np. mały wóz strażacki, symboliczną odznakę, medal za zasługi czy inną nagrodę dla strażaka – jaki prezent dla strażaka. Identyczną sprawę miałam, gdy mój znajomy, który pracuje w OSP, brał ślub. Planowaliśmy z mężem oprócz prezentu ślubnego, podarować mu obiekt tematycznie połączony z jego działalnością. Wybraliśmy metalowy wóz strażacki, jaki stworzył nam na zlecenie Pan z firmy Artdeco z Poznania. Świetne wykonanie, troska o drobiazgi i najwyższa jakość metaloplastyczna zadowoliły również nas, jak i ucieszyły obdarowanego – odznaka strażaka. Jeśli zatem nie wiecie, jaki wybrać prezent dla strażaka, polecamy stronę www.artdeco.sklep.pl – nagroda dla strażaka.

Numeryczna krzyżówka KAKURO

admin
28 grudnia 2016
Bez kategorii

Czy ośmiolatek, który w miarę potrafi rozwiązywać proste SUDOKU, może grać w inne gry logiczne, takie jak Mahjong? Pytam, ponieważ łamigłówki SUDOKu już mu się trochę znudziły, rozwiązał już całą książkę 500 plansz, a chcemy szkolić jego umiejętności myślenia logicznego. Słyszeliśmy, że istnieje podobna krzyżówka numeryczna o nazwie Kakuro, jednakże nie wiemy z mężem, czy nie będzie ona zbyt trudna dla tak młodego dziecka – SUDOKU. Jednocześnie chcemy pod choinkę zakupić mu coś dobrego, pobudzającego umysł, a nie jakąś gierkę komputerową, których posiada multum. A może wy znacie jakiekolwiek inne gry, jakie pomagają ćwiczyć pamięć, koncentrację lub planowanie strategiczne – gra SUDOKU? Chodzi o gry proste, bez wielu zasad, jednakże jakich poziom trudności jest dopasowany do umiejętności dziecka z drugiej klasy podstawówki. Na rynku zabawek jest mnóstwo propozycji, ale planowaliśmy zainwestować w atrakcję ponadczasową, jaka bez względu na wiek dziecka, może go fascynować, tak jak nigdy nie znudzi nam się układanie kostki rubika czy gra w szachy. Prosimy o propozycje, ponieważ jedyne, co dotychczas przyszło nam do głowy, to kakuro, o jakim przeczytaliśmy na stronie – KAKURO.

Program do nauki szybkiego czytania

admin
28 grudnia 2016
Bez kategorii

Nie od dziś wiadomo, iż ćwiczenie pamięci przez zabawy edukacyjne – gry rozwijające pamięć, treningi pamięci, kursy szybkiego czytania – koncentracja i szybkie czytanie czy zabawy w zapamiętywanie, są najlepszą formą rozwijania umiejętności umysłowych u dzieci. Gry poprawiające pamięć, uwagę oraz ćwiczące zapamiętywanie wyrazów, obrazów albo położenia na planszy, aktywizują oraz błyskawicznie rozwijają obie półkule mózgu. Nim dziecko pójdzie do szkoły, należy kupować nie tylko zabawki na czasie, ale także wartościowe gry edukacyjne, gdyż ćwiczenie umysłu jest ważne od najmłodszych lat. Kreatywne zabawy uczą nie tylko wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie czy sztukę przewidywania, ale również pomagają w szybkim czytaniu, zanim dziecko zacznie trening czytania w szkole – trening szybkiego czytania. Dlatego oprócz wierszyków, piosenek i rymowanek, pobaw się czasem ze swoimi dziećmi w zapamiętywanie, w tworzenie wyrazów na zadaną literę, w zgadywanie – to wszystko sprzyja rozwojowi umysłowemu dziecka i zapewnia mu łatwiejszy start w systemie oświaty.

Odszkodowanie dla pasażera

admin
27 grudnia 2016
Bez kategorii

Sytuacje drogowe są niekiedy bardzo trudne, jeśli idzie o ustalenie sprawcy wypadku oraz otrzymanie odszkodowania – odszkodowania za wypadki. Jeżeli w wypadku samochodowym, motocyklowym, komunikacyjnym czy z udziałem pieszego ucierpiały obie strony, można dochodzić odszkodowania z OC sprawcy lub odszkodowania w ramach bycia pokrzywdzonym od ubezpieczyciela, bez względu na stopień winy – odszkodowania komunikacyjne. Czasami na wypadek wpływa więcej elementów aniżeli nieuwaga, niezastosowanie się do przepisów drogowych, takich jak np. wymuszenie pierwszeństwa. Jeżeli pragniesz porady prawnej w sytuacjach odszkodowań zarówno dla kierowcy, pasażera czy sprawcy wypadku, zgłoś się do kancelarii, która rozstrzyga kwestie dochodzenia zadośćuczynień po wypadkach. Ja miałam wypadek koło Krakowa, poniekąd z mojej winy, jednak również wpłynęły na niego warunki pogodowe, za szybka jazda innych użytkowników drogi itd. Tylko dzięki współpracy Kancelarii Effect z Krakowa – odszkodowanie dla pasażera, dostałam odszkodowanie także za uszczerbek na zdrowiu, jak również wyrównanie za uszkodzenie samochodu.

Wiersze średniowiecze

admin
27 grudnia 2016
Bez kategorii

Na maturze testowej z polskiego, którą pisały wszelkie klasy, trafiłam na artykuł literacki z czasu średniowiecza. Nie wiedziałam, jak dokonać jego interpretację, jak określić podmiot liryczny, gatunek poezji czy epokę literacką, w jakiej artykuł został napisany. Jedyne, co mnie uratowało, to Nieboska komedia. Wiedziałam, że stworzył ją Dante Alighieri i inny utwór próbowałam zinterpretować na kanwie tej historii, ponieważ nic innego nie przychodziło mi do głowy. Potem poszukałam w internecie różnych bryków na temat poezji średniowiecza oraz tak trafiłam na portal www.poezja.org, gdzie odkryłam multum opracowań z języka naszego, biografie autorów, charakterystyki epok literackich oraz artykuły oryginalne. Nie musiałam dzięki temu szukać informacji po notesach z ostatnich lat. Teraz wiem, że przygotuję się do matury bez marnowania czasu na powtórne czytanie lektur, wierszy i opracowań – Dante Alighieri. Wystarczy, że powtórzę sobie pory literackie, główne nurty w działalności, pisarzy oraz dzieła. Gotowe interpretacje oraz streszczone informacje podstawowe zaoszczędziły mi rzeczywiście sporo czasu oraz wysiłku.

Odnawialne źródła energii

admin
26 grudnia 2016
Bez kategorii

Odnawialne źródła energii (w skrócie OZE) to takie rozwiązania technologiczne, jakie umożliwiają wykorzystywać energię wiatru, słońca lub wody do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej. Przede wszystkim mam na myśli elektrownie wiatrowe – w Polsce wciąż mało popularne ze względu na ograniczenia prawne, oraz ściślej mówiąc, niedoskonałość ustawy o wiatrakach, która reguluje kto i gdzie może zamontować wiatrak prądotwórczy. To samo dotyczy konstrukcji elektrowni fotowoltaicznych, wykorzystujących światło słoneczne, które później może być zastosowane do napędzania pomp ciepła. Dziś baterie słoneczne może założyć niemalże każdy, a często może ubiegać się z tego tytułu o dofinansowanie na założenie paneli słonecznych oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Takie podejścia pozwalają na ekologiczne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do normalnego życia oraz ratują setki hektarów lasów przed wycięciem – pompy ciepła. Jednocześnie zasoby węgla kamiennego, brunatnego, gazu oraz ropy naftowej, nie są w Polsce aż tak ogromne, żebyśmy mogli liczyć na pozyskiwanie z nich energii w następujących kilkudziesięciu latach. Warto zatem zainwestować w odnawialne źródła energii, jakie nigdy się nie kończą, są tańsze w eksploatacji i nie niszczą środowiska. Mamy nadzieję, iż Polski Rząd przyjmie ustawę, umożliwiającą korzystanie z OZE.